MINĘŁO 25 LAT.

W kwietniu 1991 roku,  Barbara i Tomasz Glaza otwiera, przy ulicy Długi Targ 20/21 na Gdańskiej starówce, galerię sztuki i wzornictwa przemysłowego Glaza Expo Design. Z początku, działalność galerii skupia się wokół idei sztuki użytkowej, jednak szybko staje się ona miejscem twórczej wymiany myśli malarzy rysowników i rzeźbiarzy, przyciągając najznamienitsze nazwiska polskiej sceny artystycznej.

Charyzma rodziny Glazów na przestrzeni lat pozwoliła galerii zyskać nie tylko szerokie grono współpracujących twórców ale także sympatyków i klientów z całego świata. Obecnie, galeria jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych adresów na kulturalnej mapie Trójmiasta i całej Polski.

25 lat temu, początek swój galeria znalazła w silnej osobowości założyciela – artysty i architekta – Tomasza Glazy, wspieranego w działaniach przez Jacka Popka – profesora Katedry Wzornictwa Przemysłowego PWSSP w Gdańsku oraz licznych przedstawicieli Trójmiejskiego środowiska artystycznego.

Zbliża się czas, by uczcić 25 lat pięknej przygody, która trwa po dziś dzień i podziękować wszystkim tym, których wsparcie i wrażliwość uczyniły z Galerii Sztuki Glaza Expo design inspirujące i twórcze miejsce.

Z okazji obchodów jubileuszu 25 – lecia działalności przygotowaliśmy dla Państwa trzy wydarzenia:

Pierwsze – w dniu 28 maja 2016 roku – Wernisaż zbiorowej wystawy rysunku i grafiki „Oto Gdańsk”. Rozpoczęcie o godzinie 17:30. Wernisaż uświetni koncert fortepianowy zorganizowany przez Gdańskie Koło Towarzystwa im. Fryderyka Chopina. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Gdańska.

Jesienią  kolejne dwa wydarzenia: zbiorowa wystawa rzeźby podczas której zostanie odsłonięta przed galerią pamiątkowa ławka im. Weny Twórczej oraz zbiorowa wystawa malarstwa 50 dzieł 50 artystów w Europejskim Centrum Solidarności.

Szczegóły wkrótce.

Będzie nam niezmiernie miło jeśli dołączą Państwo do nas w tym wyjątkowym dla nas czasie. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.

zaproszenie 2 poprawione

 

 

 

 

 

 

 

Dziękujemy sponsorom: Restauracji Regionalnej VELEVETKA oraz Restauracji TAWERNA za cenne wsparcie. MAGAZYNOWI GDAŃSKIEMU, Magazynowi Trójmiejskiemu PRESTIŻ, portalowi RYNEK I SZTUKA za objęcie patronatem medialnym, a także serwisowi POPLER, EUROPEJSKIEMU CENTRUM SOLIDARNOŚCI, TOWARZYSTWU IMIENIA FRYDERYKA CHOPINA  za współpracę.