Krystyna Hierowska

Krystyna Hierowska (ur. Świebodzice 18 II 1950) studiowała na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie. W 1980 otrzymała dyplom z wyróżnieniem i Specjalną Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki za Szczególne Osiągnięcia w Studiach w Roku Akademickim 1978/79.

Od początku kariery zdobywała liczne nagrody na wystawach i konkursach, w tym I nagrodę na V Jubileuszowym Polsko-Fińskim Konkursie Grafiki Marynistycznej – pobyt fundowany w Finlandii w 1983, wyróżnienie na IX Ogólnopolski Konkurs Otwarty na Grafikę w 1986, medal honorowy na Międzynarodowej Wystawie Małe Formy Grafiki w 1987, II nagrodę Akademii Derngi, Stambuł 2002, nagrodę Tai-he Masterprice na Międzynarodowym Biennale Grafiki w Pekinie w 2003.

Wielokrotnie też prezentowała wystawy indywidualne w kraju i za granicą. Jest bohaterką dwóch filmów nakręconych przez japońską TV Obihiro. Jej grafiki często odwołują się do form i ducha sztuki Chin i Japonii.

Prace tej uznanej artystki znajdują się w wielu kolekcjach w Polsce, Europie (m. in. zbiory watykańskie, włoskie, fińskie), w Japonii i Chinach.

Mieszka i tworzy w Krakowie.

Zainteresowały Cię prace tego Artysty? Zapraszamy do kontaktu z Galerią.

Are you interested in the Artist’s works? Do not hesitate to contact the Gallery.

Napisz lub zadzwoń do nas! Give us a call or write us!