Laura La Wasilewska

 

Laura La Wasilewska urodziła się w 1986 roku. Zajmuje się malarstwem, ilustracją, designem, fotografią i krytyką sztuki.

Jest absolwentką Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. W 2010 roku obroniła dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Andrzeja Fałata, aneks z rysunku u prof. Barbary Szubińskej. Praca magisterska pod kierunkiem dr Izabeli Galickiej. Studiowała również pod kierunkiem prof. Franciszka Starowieyskiego i prof. Wiktora Zina.

Jest stypendystką Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.

Artystka ma na swoim koncie kilkanaście indywidualnych oraz kilkadziesiąt wystaw zbiorowych w kraju i za granicą m.in. w Berlinie oraz Lizbonie, udział w Targach Sztuki w Wilnie oraz Lipsku, aukcjach charytatywnych m.in.w Wielkiej Gali Liderów Polskiego Biznesu, Wielkim Balu Forbesa, aukcjach sztuki Domu Aukcyjnego Ostoja, Domu Aukcyjnego Rempex.

Prace Laury Wasilewskiej znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce i za granicą m.in. w Austrii, Anglii, Niemczech, Francji, Japonii, Stanach Zjednoczonych, Chinach etc. Stałe ekspozycje prac można zobaczyć w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Zainteresowały Cię prace tego Artysty? Zapraszamy do kontaktu z Galerią.

Are you interested in the Artist’s works? Do not hesitate to contact the Gallery.

Napisz lub zadzwoń do nas! Give us a call or write us!