Galeria Sztuki GLAZA EXPO DESIGN

 

IMG_9055-3

W kwietniu 1991 roku, małżeństwo Barbara i Tomasz Glaza otwiera, przy ulicy Długi Targ 20/21 na Gdańskiej starówce, galerię sztuki i wzornictwa przemysłowego Glaza Expo Design. Pomysłodawcą i założycielem jest Tomasz, absolwent architektury wnętrz i wzornictwa przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Barbara od początku aktywnie uczestniczy w życiu galerii – współpracując z artystami z różnych dyscyplin sztuki. Razem z mężem organizują wernisaże, wystawy i spotkania. Starają się także integrować środowiska twórcze, biznesowe oraz organizacje pożytku publicznego.

Galeria obecnie współpracuje z grupą około dwustu artystów. W gronie tym znajdują się już uznani na rynku sztuki Twórcy jak i młode Talenty. W ofercie galerii znajdziemy dzieła ze wszystkich dyscyplin sztuk, w tym sztuki użytkowej.

Założycielom i zespołowi galerii od lat niezmiennie przyświeca cel tworzenia miejsca stanowiącego przeciwwagę dla przeciętności i odwołującego się do wrażliwości każdego klienta z osobna.

W 2011 roku, z okazji jubileuszu 20-lecia działalności, galeria otrzymała dyplom i medal Prezydenta Miasta Gdańska za zasługi i czynny wkład w życie kulturalne miasta.

Od 2013 roku galeria współpracuje z Portem Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Pod hasłem „Fly with art”, przybliża podróżnym sztukę, organizując cykliczne wystawy prac malarskich artystów współpracujących z galerią.

W kwietniu 2016 roku galeria obchodzi jubileusz 25 – lecia istnienia.

W cenie zakupu dzieła galeria świadczy profesjonalne doradztwo architektów wnętrz. Współpracuje również z pracowniami oprawy obrazów.

 Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Zapraszamy do kontaktu.
Do not hesitate to contact.

Napisz lub zadzwoń do nas! Give us a call or write us!