Oferta
Język/Language

Andrzej Jan Piwarski - urodzony 27.03.1938 roku w Warszawie w rodzinie o tradycjach malarskich (praprawnuk Jana Feliksa Piwarskiego 1794–1859). Studia artystyczne na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (1960-1966). Zasłużony artysta, działacz społeczny i polonijny, animator życia artystycznego.

Od roku 1967 miał ponad 150 indywidualnych wystaw w Polsce, Szwecji, Finlandii, Niemczech, Norwegii, Luksemburgu, Hiszpanii i Holandii. Od roku 1963 uczestnik ponad 250 wystaw zbiorowych w Polsce, Niemczech, Belgii, Francji, Hiszpanii, Luksemburgu, Norwegii, Finlandii, Holandii, Szwecji, Ukrainie, Belgii, Francji, Watykanie i na Węgrzech.

Jego prace znajdują się w wielu muzeach i prywatnych zbiorach sztuki na całym świecie (m.in. Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Muzeum Śląskie w Katowicach, Muzeum Okręgowe w Toruniu, Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku, Muzeum M. Kopernika we Fromborku, Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, Muzeum Zachodnio Kaszubskie w Bytowie, Muzeum Archidiecezji Warszawskiej w Warszawie, Archiwum Emigracji UMK w Toruniu, Muzeum Muru Berlińskiego w Berlinie, Diecezjalne Zbiory Sztuki w Essen, Miejskie Zbiory Sztuki w Altenie, Essen, Kurten, oraz w Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Japonii, Luksemburgu, Norwegii, Rosji, Szwecji, USA, Watykanie i Wielkiej Brytanii.

Autor m.in. cyklu obrazów zainspirowanych Sierpniem ’80. Założyciel Europejskiego Laboratorium Sztuki w Tuchomiu, gdzie organizuje Międzynarodowe Sympozja Artystów „Tuchomie”.

Organizator i uczestnik wielu manifestacji i sympozjów, m.in. w RFN, Norwegii, Francji, Wielkiej Brytanii, potępiających stan wojenny w Polsce, jak również poświęconych walce o suwerenność Polski i innych państw o ustroju komunistycznym.

Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej oraz medalem Senatu RP.

Artysta obecnie mieszka i tworzy w Berlinie oraz w Gdańsku.

W styczniu 2016 roku Andrzej Piwarski wraz z małżonką Barbarą Ur – Piwarską otrzymali wyróżnienie przyznane przez Radę Polską w Berlinie za osiągnięcia artystyczne, długoletnią działalność polonijną oraz za wystawę malarstwa „Ślady-Nadzieje” w Stadthalle w Munster w 2015 roku.

Andrzej Jan Piwarski

Biała Ulica

Biała Ulica
Biała Ulica

Dostępność: Dostępny

Wysyłka w: 14 dni

Cena: 6 000,00 zł
szt.

Hiszpania

Hiszpania
Hiszpania

Dostępność: Dostępny

Wysyłka w: 14 dni

Cena: 6 000,00 zł
szt.

Obecność

Obecność
Obecność

Dostępność: Dostępny

Wysyłka w: 14 dni

Cena: 10 000,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl