Język/Language
Filtry
Dostępność
Cena
  • od
    do
Nowość

Barbara Leszczyńska

Barbara Leszczyńska. Artystka grafik. Doktorantka gdańskiej ASP pod kierunkiem prof. Janusza Akermanna.

Dyplom magisterski z linorytu w 2017r. w pracowni linorytu pod okiem prof. Janusza Akermanna, aneks w pracowni litografii pod kierunkiem prof. Zbigniewa Gorlaka.

Wystawiana w wielu miastach w kraju i za granicą, czternastokrotnie na wystawach indywidualnych:

w Stanach Zjednoczonych (2022), Francji (2017), Hiszpanii (2021), Włoszech (2016), Gdyni (2016, 2015), Gdańsku (2018, 2017, 2014) i na Mazurach (2019) – i zbiorowo, m.in. w Hong Kongu, Porto, Barcelonie, Bernie, Edynburgu, Wilnie, Walencji, Kłajpedzie, Chateaugiron, Moncontour de Bretagne, Chartum w Sudanie, Ostrawie, Krakowie, Poznaniu, Łodzi i innych.

W 2020r. nagrodzona nagrodą kulturalną prezydenta Gdyni Galion Gdyński za rok 2019 w kategorii Kreacja Artystyczna za wybitne osiągnięcia artystyczne i projekty społeczne.

Rezydentka Petites Cités de Caractère w Bretanii (2017), stypendystka programu Erasmus na część studiów w Portugalii, Włoszech i Hiszpanii.

Jej grafiki włączone są do kolekcji China Printmaking Museum w Shenzen oraz w Comboni College of Sci. and Tech. w Chartum, w Sudanie. Ilustrowała dla home&you, Woof Woof Arf Arf art&science magazine, Edinburgh Business School, zespołów muzycznych Pasibrzuchy i Caren Coltrane Crusade.

Tworzy w technikach grafiki tradycyjnej – głównie linorycie, litografii, wklęsłodruku, a także filmie fotopolimerowym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl