Oferta
Język/Language

Beata Polak Pela - studia w Akademi Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Konserwacji Dzieł Sztuki (1995-81). Mieszka w Gdańsku, zajmuje się malarstwem, ceramiką, konserwacją malarstwa sztalugowego. W latach 1995-99 wykładała w Alademii Multimedialnej. Prace prezentowane były na wystawach zbiorowych i indywidualnych między innymi w galerii „U Literatów” w Gdańsku, Galerii Sztuki Współczesnej w Wintherteur w Szwajcarii, „Galerii Brama” w Warszawie, w galerii „Akademii Caffe” w Gdańsku.

To suche fakty, do których należałoby niewątpliwie coś jeszcze dodać. Niech te funkcje spełni tekst Agaty Radtke zamieszczony w zaproszeniu na wystawę malarstwa, która odbyła się w Gdańsku w „Akademia Cafe” 16 października 2004 roku.

”…Ukończyła Wydział Konserwacji Dzieł Sztuki na warszawskiej ASP, czynnie uprawia swój fach. Nas jednak urzeka od lat swoim malarstwem. Ciepłym, pogodnym, nie narzucającym się, mimo niejednokrotnie dużego formatu. Jej obrazy po prostu chce się mieć na ścianie w swoim domu, bo nie tylko zdobią, ale przesycają, przestrzeń i ludzi pastelową harmonią, odświętną prostotą, piękniejszą niż codzienne szarości. W twórczości Beaty Polak-Peli dominują dwa nurty. Pejzaże, najczęściej inspirowane ukochanym Podlasiem, gdzie rezyduje i tworzy latem, a czasem zagląda i zima oraz „obyczajówka” – jak mówi sama malarka – czyli relacje międzyludzkie, sceny z życia domowego, wnętrza, świat kobiety.”

Beata Polak Pela

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl