Język/Language
Filtry
Dostępność
Cena
  • od
    do
Nowość

Dorota Kos - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, dyplom na Wydziale Rzeźby. Mieszka i pracuje w Gdańsku. 

Biżuteria powstaje na obrzeżach miasta, nad morzem, daleko od zgiełku centrum: w skupieniu i bez pośpiechu. Każdą kolekcje cechuje wysoka precyzja wykonania ponieważ wszystkie elementy biżuterii są ręcznie wykańczane.

Nieograniczona wyobraźnia artystki odciska się na wyjątkowym stylu , kształty przyciągają wzrok , przemyślane przez rzeźbiarkę kompozycje tworzą luksusowe , wyrafinowane cykle. Klasyczne formy  zachwycają prostotą . Kolekcje Doroty Kos to kreacje pełne pasji, wdzięku i optymizmu.


Pomostem pomiędzy nowoczesnymi minimalistycznymi i dekoracyjnymi formami są rośliny. Rośliny są dla artystki prawdziwą fascynacją, przenikają jej myśli, filozofię i wyobraźnię. Ideałem dla artystki jest uzyskanie takiej powierzchni biżuterii, aby jak najbardziej przypominała w dotyku aksamitne płatki kwiatów czy liści. Kontakt z rośliną, jej wygląd, zapach, dotyk, smak, jest wyjątkowo zmysłowym i kojącym doświadczeniem. Zmysłowe kształty są zestawiane w połączeniu z oszczędną klasyką. Łagodnie dopracowane powierzchnie przypominają w dotyku płatki kwiatów. Wolność wyboru daje różnorodność kolekcji. Wszystkie odwołują się do romantycznej strony osobowości.

Dorota Kos

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl