Oferta
Język/Language
Filtry
Dostępność
Nowość

Elżbieta Milowicz  - urodziłam się w Gdańsku. Nieco obserwacji życia i studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych 

( obecnie ASP ) w Gdańsku spowodowały, że nauczyłam się tworzyć, realizuję swoje zainteresowania i marzenia. Dyplom uzyskałam w 1982 roku na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego. Malarstwa uczyłam się w pracowni , pod kierunkiem znakomitego mistrza prof. Kiejstuta Bereźnickiego. Projektuję wnętrza, maluję i rysuję. Mieszam ze sobą różne techniki. Tematy, które poruszam dotyczą wszystkiego co nas otacza i integralnie łączy się z naturą. Brałam udział w wielu wystawach polskich i zagranicznych (  Kanada, Francja ,Anglia, Azory - Portugalia, Niemcy , Szwecja, Włochy , Dania). Od 1982 r. należę do Z.P.A.P. W 2003 r. związałam się  z grupą artystyczną „Try’kot” oraz „Eu Art. Museum”, a od 2005 r. z artystycznym warmińsko-mazurskim Stowarzyszeniem "Areszt Sztuki" . Obecnie mieszkam i tworzę w Olsztynie . Moje prace znajdują się w wielu zbiorach państwowych i prywatnych w kraju i zagranicą. W 2013 r. byłam pomysłodawcą i koordynatorem realizacji makiety starówki olsztyńskiej , odlanej z brązu, która stanęła na Rynku Starego Miasta w Olsztynie .

W 2008 r.za działalność artystyczną, otrzymałam  nagrodę Prezydenta Miasta Olsztyna ,W 2012 r.  otrzymałam medal –zasłużony dla Kultury Polskiej, od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  Bogdana Zdrojewskiego .

Chciałabym stworzyć jeszcze wiele dzieł, które zaskoczą i zachwycą odbiorców .

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl