Oferta
Język/Language
Filtry
Dostępność
Cena
  • od
    do
Nowość

Ewa Bogucka-Pudlis - Absolwentka PWSSP ob. ASP w Gdańsku. Dyplom z malarstwa uzyskała w pracowni Kazimierza Śramkiewicza w 1986r. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki.

Uprawia głównie malarstwo olejne i ilustrację, które prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Współpracując z wydawnictwami gdańskimi i warszawskimi stworzyła ilustracje do różnych gatunków literackich. Od bajek, lektur szkolnych i literatury młodzieżowej po romans i klasykę.

Prace artystki znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce i na świecie, m.in. w Czechach, Niemczech, Szwecji, Holandii, Austrii, Turcji, Ghanie i na Białorusi.

„Znakomita obserwacja tematu, którym w danym momencie się zajmuje. Zniewalający sposób jego przekazu poprzez swoiste, oryginalne posługiwanie się rozproszoną plamą oraz miękkim światłem – tak w kilku słowach scharakteryzowałbym twórczość Ewy Boguckiej Pudlis, której prace szczególnie uwiodły mnie poprzez najważniejsze moim zdaniem elementy z nich wypływające, a mianowicie ”kobiecość” i niesamowita „poetyka”. Ponadto wiele z nich owianych jest woalem specyficznej tajemniczości, która zachwyca i sprawia, że chce się na nie patrzeć, by tę tajemnicę odkryć.”

Ewa Bogucka Pudlis

Ptaki Ptaki
Cena: 6 500,00 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl