Oferta
Język/Language
Filtry
Dostępność
Nowość

Ewa Skaper - studiowała w latach 1975-1980 w ASP w Gdańsku, uzyskując dyplom w pracowni prof.J. Zabłockiego. Zafascynowana malarstwem późnego średniowiecza i wczesnego renesansu włoskiego, zwłaszcza twórczością Piero Della Francesca, tworzy obrazy, których temat pozostaje sprawą drugorzędną. Zajmuje się malarstwem w tradycyjnych technikach i asamblażem. Kolekcjonuję stare przedmioty, celuloidowe lalki i figurki, zabawki, fragmenty gier i druków czy rzeczy o zatartej już użyteczności, które występują jako bohaterowie malarstwa oraz stają się uczestnikami obiektów „nie pokoi” i asamblaży.

W swoim malarstwie artystka szuka osobistej niezależności. Fascynuje się realnością przedmiotu, jego ulotnym pięknem i abstrakcyjnym potencjałem, minioną bezpowrotnie codziennością, która emanuje z artefaktów czy przypadkowego kadru dawnej fotografii, które artystka przekłada następnie na język malarski, by stworzyć odrębną rzeczywistość i wykreować w pewnym sensie fotografią niemożliwą, łączącą dosłowność z umownością, gdzie nieprawda staje się prawdą.

W 2013 roku artystka otrzymała II nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego na Bielskiej Jesieni, za zestaw prac „Gloria w fabryce misiów” i „Gloria nie boi się krwi”.

W 2014 roku zajęła drugie miejsce w trzeciej edycji Gdańskiego Biennale Sztuki organizowanego przez Galerię Miejską w Gdańsku.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl