Oferta
Język/Language
Filtry
Dostępność
Nowość

Jerzy Bielecki - Urodzony w 1955 roku w Sejnach.Od 1979r. mieszka i tworzy w Olsztynie..Studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Specjalizacja – grafika warsztatowa w pracowni prof. Edmunda Piotrowicza. Uprawia malarstwo, grafikę, rysunek, ilustrację. Autor ponad 40 wystaw indywidualnych w Olsztynie, Gdyni, Warszawie, Toruniu,Wrocławiu,  Gorzowie Wlk. oraz w Los Angeles, Anaheim, Garden Grove, Santa Ana i Paryżu.Gelsenkirchen,  Kaliningradzie , Roskilde   Brał także udział w kilkudziesięciu wystawach grupowych i zbiorowych z których najważniejsze to: „Dziesięciu malarzy polskich”, Ateny1988, „Art Expo”, Los Angeles 1991, „We are”, Santa Ana1992,Salon Jesienny w Paryżu –2002 .Brał udział wielokrotnie w  wystawach konkursowych ogólnopolskich, gdzie otrzymywał za malarstwo ,nagrody i wyróznienia. w 1984 – Stypendium

Ministra Kultury i Sztuki.Posiada odznakę Zasłużonego Działacza Kultury, oraz odznakę Zasłużony dla Kultury Polskiej.Wielokrotnie uczestniczył w ogólnopolskich i zagranicznych plenerach malarskich.

Prowadzi też działalnośc pedagogiczną, naucza rysunku i malarstwa młodzież i  dorosłych .

 Prace w zbiorach Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, BWA w Olsztynie, MKiS w Warszawie, prywatnych kolekcjach w Europie zachodniej, USA, RPA i Japonii.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl