Oferta
Język/Language
Filtry

Kobiety – to główny temat pojawiający się w malarstwie Bąka. Malowane przez artystę bohaterki z jednej strony są zjawiskowo piękne, z drugiej – posągowe i zastygłe w nienaturalnych pozach. Bąk ukazuje je w różnych rolach - jako postaci biblijne i mitologiczne, anioły lub personifikacje pór roku i żywiołów. Warto zwrócić uwagę na ich nakrycia głowy, które układają się w figurę koła. W ten sposób artysta symbolicznie nawiązuje do umiejscowienia człowieka w centrum kosmosu. Sami nie wiemy w jakiej przestrzeni znajdują się kobiety. Ale z pewnością nie jest to świat rzeczywisty. 
Twórczość Karola Bąka to przede wszystkim niezwykle iluzyjne, wręcz surrealistyczne prace przypominające marzenia senne. Artysta maluje cyklami tematycznymi, m.in. „Żaglowiec”, ”Dialogi”, ”Kokony”, „Aureole”, „Cztery żywioły” „Judyta i Salome”. Na swoim koncie ma kilkanaście wystaw indywidualnych, wziął też udział w parunastu ekspozycjach zbiorowych, głównie w Polsce, Niemczech i Holandii.
Na wystawie Malarstwo w jednej z sal galeryjnych zobaczymy kilkanaście obrazów olejnych Bąka, między innymi „Powidok”, „Zima” oraz „Śpiew oceanu”. Warto więc przy okazji majowego spaceru po Wilanowie wybrać się do Galerii SD. 

Karol Bąk

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl