Oferta
Język/Language
Filtry
Dostępność
Cena
  • od
    do
Nowość
Katrina Sadrak (ur. 1978 r.)
artystka wizualna, doktor sztuki, nauczyciel akademicki, kurator
 
Zajmuje się głównie malarstwem olejnym i cyfrowym. W obszarze jej zainteresowań jest Wszechświat w skalach największych i najmniejszych. Swoje rozważania koncentruje wokół kwestii dotyczących wizualnej interpretacji struktur, barw Wszechświata i jego granic, a także wyobrażeń tego, co może znajdować się „poza światem widzialnym”.
 
W swoim międzynarodowym dorobku artystycznym ma ponad 150 wystaw grupowych i indywidualnych, prace w przestrzeni publicznej, kolekcjach prywatnych i instytucjonalnych w Europie i Azji,  m.in.: The Haegeumgang Theme Museum, Yukyung Art Museum, Geoje/ Korea Płd.; Hindiyeh Museum & Gallery, Amman/ Jordania;  Nasca ART Collection, Tianjin/ China. 
W 2018 r. reprezentowana przez Harbour Gallery brała udział w HK International Artist Exhibition a w 2023 jej obrazy były prezentowane na prestiżowym Salonie Comparaisons w Paryżu z Grupą Visionirique Étrange. Otrzymała Nagrodę Specjalną Muzeum Narodowego na Przedwiośniu 41. 
 
Ukończyła studia magisterskie z wyróżnieniem na Akademii Świętokrzyskiej (malarstwo na pracowniach prof. E. Pełki i prof. J. Walaska) - dyplom z rzeźby u prof. H. Sikory, również z wyróżnieniem. Na studiach doktoranckich, w ramach stypendium, studiowała tradycyjne techniki malarstwa chińskiego na Tianjin Polytechnic University (Chiny). W 2021 r. ukończyła studia doktoranckie na Wydziale Sztuki UJK w Kielcach, uzyskując stopień Doktora Sztuki. 
Obecnie prowadzi zajęcia dydaktyczne na Politechnice Świętokrzyskiej na wydziale Mechatroniki i budowy Maszyn.
 
Jest członkiem prestiżowego Leeds Fine Artist, Stowarzyszenia Geometrii Dyskursywnej, struktur Zarządu Głównego ZPAP (GKR) i ZPAR. 

Katrina Sadrak

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl