Oferta
Język/Language
Filtry
Dostępność
Cena
  • od
    do
Nowość

Klaudiusz Abramski - urodzony 18 lipca 1971 roku w Kielcach. Zainteresowania artystyczne przejawiał od najwcześniejszych lat, realizując je w czasach lat szkolnych- szkolnym kabarecie. Brał udział w szkolnych konkursach plastycznych. W latach 1985-90 aktywnie współtworzył pismo „Młodzi Idą”. Wyróżniony za prace plastyczne wstępuje do Liceum Plastycznego w Kielcach na wydział tkaniny artystycznej.
W 1990 roku uzyskał II miejsce w konkursie tkaniny nieprofesjonalnej w Kętrzynie. Dalej kontynuował naukę w Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni, rezygnując z tkaniny artystycznej na rzecz rzeźby w drewnie. W 1991 zdobył I nagrodę w konkursie malarskim „Fascynacje poezją romantyczną” organizowanym przez Muzeum Narodowe w Gdańsku.
Rozpoczął studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w pracowni prof. Mieczysława Wiśniewskiego. Dyplom na wydziale malarstwa u prof. Mieczysława Wiśniewskiego w 1998 r. W trakcie studiów brał czynny udział w grupie twórczej, realizował happeningi, wystawy, performance. Od 1998 roku rozpoczął poszukiwanie własnej drogi twórczej. Własna galeria i atelier w Toruniu. Prace eksponuje w galeriach w Berlinie , Lille, Bydgoszczy, Warszawie i w Toruniu. Jego prace znajdują w galeriach i zbiorach prywatnych w Polsce i zagranicą.

Klaudiusz Abramski

Akt

Akt
Akt

Dostępność: Dostępny

Wysyłka w: 14 dni

Cena: 7 000,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl