Język/Language

Krystyna Hierowska (urodzona 18 lutego 1950 roku w Świebodzicach) studiowała grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Otrzymała Nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Sztuki za wybitne osiągnięcia w nauce w roku akademickim 1978/79.

Od pierwszych lat swojej kariery artystycznej zdobyła liczne nagrody w konkursach i wystawach, m.in.: I nagrodę w V Jubileuszowym Polsko-Fińskim Konkursie Grafiki Morskiej w 1983 roku; wyróżnienie w XI Ogólnopolskim Konkursie Graficznym w 1986 roku; Medal Honorowy na Międzynarodowej Wystawie "Małe formy graficzne" w 1987 roku; II nagrodę Akademii Derngi w Stambule w 2002 roku; Nagrodę Masterpiece'a na Biennale Grafiki Interacyjnej w Pekinie w 2003 roku.

Wystawy indywidualne prezentowała w kraju i za granicą. Jest również postacią w dwóch filmach zrealizowanych przez japońską telewizję Obihiro. Jej grafika często nawiązuje do sztuki japońskiej i chińskiej. Jej prace znajdują się w licznych kolekcjach na całym świecie: w Polsce, Finlandii, Włoszech, Watykanie, Japonii i Chinach.

Krystyna Hierowska

Amor Amor
Produkt archiwalny
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl