Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Produkt dnia
Artyści
Artykuły
WESOŁYCH ŚWIĄT
Nowości w galerii - Katarzyna Szurkowska
NIEPODLEGŁOŚĆ TRÓJKĄTÓW - Alicja Domańska
NIEPODLEGŁOŚĆ TRÓJKĄTÓW - Alicja Domańska

Przedstawiamy Alicję Domańską, która razem z Grzegorzem Skawińskim i Łukaszem Radwanem tworzy wystawę NIEPODLEGŁOŚĆ TRÓJKĄTÓW w Glaza Expo Design

 

ALICJA DOMAŃSKA

Malarka, Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Wystawiała m.in. w Warszawie, Sopocie, Gdańsku, Krakowie, Łodzi a także w Londynie, Berlinie i Sztokholmie. Laureatka nagrody Sopocka Muza w dziedzinie Kultury i Sztuki. Jej obrazy wystawiane są w galeriach i znajdują się we wnętrzach prywatnych oraz publicznych na całym świecie.

Alicja Domańska mówi o sobie: „Moje obrazy są sumą energii, którą przetwarzam. Jestem tylko przekaźnikiem”. To duchowe szkice, które ewoluują z sfery metafizycznej w kierunku materii, tej namacalnej. W przyrodzie nic nie ginie, energia nie zanika, lecz przetwarza się, zmienia swoja formę. Sztuka Domańskiej nie jest efektem terapii, sumą nieprzemyślanych ruchów pędzlem by oczyścić swoją percepcję, by wyzwolić się z negatywnych myśli czy emocji. Alicja Domańska sama staje się uzdrowicielką – jej sztuka to dojrzałość, akceptacja, świadomość. Pozornie nieokiełznana abstrakcja jest najwyższą formą kontroli nad samą sobą i nad swoją twórczością. Poprzez to emanuje spokojem i uważnością – słuchaniem i przekazywaniem tego, co Wszechświat chce ofiarować.

 

wystawa NIEPODLEGŁOŚĆ TRÓJKĄTÓW

04.07 - 23.07.2021

Glaza Expo Design

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl