Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Produkt dnia
Artyści
MST x 2 - Wystawa Malarstwa
MST x 2 - Wystawa Malarstwa

Margarita Staszulonok

artystka urodzona w Mińsku w Białorusi. Ukończyła Białoruską Państwową Akademię Sztuk Pięknych w 2005 roku wspecjalizacji sztuka monumentalno-dekoracyjna zdobywając umiejętności w technice witraży, mozaiki, fresku, sgraffito, rysunku, malarstwa olejnego i temperowego. Po dwóch latach asystentury Rita otrzymała posadę instruktora malarstwa na tej samej uczelni. Od 2010 mieszka w pobliżuGdańska w Polsce.

Członek Związku Polskich Artystów Plastyków.


Laureatka Stypendium Polskiego Ministra Kultury Gaude Polonia, Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska, Stypendium Twórczego Marszałka Województwa Pomorskiego, Stypendium Twórczego Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Uczestniczka rezydencji artystycznych Instituto Sacatar w Brazilii i Can Serrat w Hiszpanii. Brała udział w wystawach zbiorowych w Uzbekistanie, USA, Australii, Polsce,Bułgarii, Danii, Białorusi. Prace artystki znajdują się w Muzeum Sztuki Współczesnej w Mińsku, w Galerii Centrum w Krakowie, w kolekcji Instituto Sacatar w Brazylii oraz w kolekcjach prywatnych w Polsce i na świecie.

 

 

Mateusz Stryjecki

– malarz, ilustrator, projektant graficzny i wystawienniczy. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie pod opieką prof. Macieja Urbańca i prof. Jerzego Tchórzewskiego w 1983 r.

współpracował z wydawnictwami prasowymi i młodzieżowymi oraz z Centralnym Ośrodkiem Sportu, tworząc ilustracje, materiały reklamowe i szaty graficzne magazynów i książek.

Wystawiał również obrazy w warszawskich galeriach. W 1989 roku wyjechał do Kanady, gdzie założył swoją własną agencję reklamową oraz wykładał na Concordia University w Montrealu. W 1998 roku wrócił do Polski i współpracował z wieloma agencjami reklamowymi i domami wydawniczymi. Jest wykładowcą Warszawskiej Szkoły Reklamy, największej tego typu instytucji edukacyjnej w Polsce. Kształci przyszłych plastyków w dziedzinach, takich jak Rysunek, Malarstwo, Kompozycja, Projektowanie graficzne, Plakat, Infografika i Typografia.

Aktualnie tworzone cykle obrazów olejnych są kontynuacją malarstwa zapoczątkowanego w latach osiemdziesiątych XX. w.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl